Home Africa Dinner in Le Jardin Restaurant Marrakech

Dinner in Le Jardin Restaurant Marrakech

written by KubilaySakarya July 27, 2016
Kubilay Sakarya le jardin restaurant marrakech dinner

Hello everyone!

If you are planing to visit Marrakech you should visit some delicious restaurants and one of them is absolutely ”Le Jardin’. With it’s small green courtyard, lovely music and delicious dinners it was a good experience to spending our last night in Marrakech in this lovely restaurant. We will try spicy meat with morocco salad off course with a glass of wine! Hope you will note this place to your visit list in Marrakech and remember me when you’re eating something. Thanks a lot! See ya in another post!

Herkese merhaba!

Eğer yakın zamanda Marakeş’i ziyaret etmeyi planlıyorsanız şehirde ziyaret etmeniz gereken resoranlardan birisi de şüphesiz ki Le Jardin olacak. Yemyeşil avlusunda yüksek şamdanlar ve mum ışığında yemek yerken bir yandan şehrin tüm otantizmini sonuna kadar hissedeceksiniz. Tatlı otel sahibemiz Alice’in önerisiyle son gecemizi geçirdiğimiz ve hiç pişman olmadığımız bu lezzet durağında bizim tercihimiz baharatlı ve soslu etin yanında biraz Marakeş salatası yemek ve şarap içmek oldu. Bir gün Le Jardin’e yolunuz düşer ve farklı bir lezzet denerseniz beni hatırlamayı ve bana yazmayı unutmayın! Büyülü şehir Marakeş’ten hepinize kucak dolusu sevgiler! Yepyeni bir postta görüşmek üzere! :)

Le Jardin hakkında daha çok bilgi ise burada! 

le jardin restaurant marrakech

Processed with VSCO with a6 preset

Processed with VSCO with a6 preset

le jardin restaurant marrakechKubilay Sakarya le jardin restaurant marrakech dinnerle jardin restaurant marrakech architecture

You may also like these

1 comment

Beauty Follower July 30, 2016 at 3:27 pm Reply

Leave a Comment