Home Fashion News Back To Future Day! -“Geleceğe Dönüş II” filminin gerçek olan 5 Teknolojisi

Back To Future Day! -“Geleceğe Dönüş II” filminin gerçek olan 5 Teknolojisi

written by KubilaySakarya October 22, 2015
giphy3-1024x553

Ve işte o büyük gün gelip çattı! Geleceğe dönüş filminde Marty Mcfly’ın ışınlandığı 21 Ekim 2015’teyiz! Peki 1989 yılında filmde olan ve bugün gerçekleşen 5 teknolojik yenilik nedir? Hadi gelin hep beraber bakalım :)

1- Uçan Arabalar

flying-cars1980’li yıllarda Uçan Araba fikri herkes için tam bir hayaldi ancak bugün 21 Ekim 2015’te uçan arabalar üzerinde oldukça gelişmiş çalışmalar bulunuyor. Öyle ki AeroMobil‘in uçan arabası saatte 200 km hız yaparken Terrafugia‘nın uçan arabası 320km hıza erişti. Pek yakında Jetgiller gibi hava trafiğinde de saatlerce beklememiz gerekebilir :)

2- Tablet Bilgisayar

giphy3-1024x553Tablet bilgisayar geçmişte bir hayal olabilirdi, büyük kasalı dev bilgisayarların A4 büyüklüğünde bir kağıt kadar küçüleceğini söyleseler sanıyoruz kimse inanmazdı. Ancak bugün tablet bilgisayarlar İpad’in öncülüğünde başlayıp heryere yayıldı ve çok uygun fiyatlara alınabilir hale geldi…

3- Drone’lar

giphy2-1024x553

İnsansız hava aracı Drone’lar Star Wars filmlerinden bu yana hayal olsa da bugün insansız hava uçakları herkes tarafından kullanılan basit birer oyuncak haline geldi. Siz de uçan bir uzaktan kumandalı helikopter alarak kamera takıp kendi insansız hava aracınızın sahibi olabilirsiniz.

4- Sanal Gerçeklik Gözlüğü

wearable-technology-gelecege

1989 yılında yaşıyor olsak sanırız Marty McFly’ın GEleceğe Dönüş filminde denediği pek çok şeye garip gözlerle bakıyor olurduk. Sanal gerçeklik gözlüğü o zaman hayal olan ama bugün gerçeğe dönen bir başka proje.  Giyilebilir teknolojinin son nimetlerinden olan sanal gerçeklik gözlüğü için Facebook’undan Microsoft’una, Oculus’undan Google’ına bu iş için proje geliştirmeyen kalmadı.

5- Uçan Kaykay’lar ‘Hoverboard’

hoverboardUçan kaykaylar geçmişten bu yana herkesin hayaliydi, şimdi ise gerçek oldu! Hendo ve Lexus markalarının uçan kaykaylarından edinmem zor diyorsanız siz en iyisi kendi uçan kaykayınızı yapın! detaylı bilgiye bu blogtan ulaşabilirsiniz :)

You may also like these

1 comment

alp October 23, 2015 at 11:40 am

Hakikaten be Kubi, insanoğlu çok çakal walla, korkulur :)) Bakalım daha ne icat edecekler ama bizim ülkede icat çıkaranları sevmeyiz biz Kubi :))

Reply

Leave a Comment