Home Fashion News How to edit your Instagram photos like Me!

How to edit your Instagram photos like Me!

written by KubilaySakarya September 13, 2015
Ekran Resmi 2015-09-13 23.01.11

IMG_8982

Herkese merhaba!

Şüphesiz biz bloggerlara gelen ve en çok merak edilen sorulardan birisi de fotoğraflarımızı nasıl editlediğimiz ve bunun için hangi programları kullandığımızdır. Son zamanlarda sizlerden bu konuda gelen pek çok soru üzerine ben de telefonumda bulunan ve fotoğraflarımı editlerken mutlaka kullandığım bazı programları sizlerle paylaşmak istedim! Bugün şanslı gününüzdesiniz, hadi gelin sırasıyla hangi programları kullanıyorum birlikte göz atalım :)

Hello Everyone!

One of the most frequently asked questions on my social media accounts is “What app do you use to edit your photos???” Well, for all of you, today is your lucky day! I wanted to give you the opportunity to learn my tips and tricks on how to make Iphone images look like professional. Here are my favourite programs, keep up and open your eyes! :)
unnamed (1)

Facetune

Fotoğraflarımı editlerken ilk aşamayı genellikle Facetune oluşturuyor. Photoshop’un küçültülmüş hali diyebileceğimiz Facetune’da vücut ve yüz kusurlarınızı ufak inceltmeler ve fluluklarla kapatabilir, arka fonda hoşunuza gitmeyen bazı öğeleri silerek fotoğrafı daha sade ve güzel hale getirebilirsiniz. Örneğin yüzünüzdeki sivilceyi kapatmak için ‘Düzeltme’ seçeneğini kullanabilir, arka fondaki görüntüleri temizlemek için ‘Yama’ ve kalan lekeleri diğer tonlarla eşit hale getirmek için ‘Tonlama’ seçeneğini kullanabilirsiniz. Filtreler kısmında bulunan ışık açma seçenekleri de karanlık görüntüleri kurtarmanız için birebir. Facetune’un kendi içerisinde bulunan İpuçları size başlangıç aşmasında yardımcı olacaktır. Bir süre sonra eliniz alışınca harika sonuçlar elde edebiliyorsunuz. Örneğin aşağıdak gördüğünüz fotoğraf karesi gibi :) unnamed (2)

Vscocam

Facetune’un ardından fotoğrafa sanatsal bir efekt eklemek isterseniz, bunun için kesinlikle Vcsocam’i kullanmalısınız. Fotoğrafın kalitesini düşürmeyen ve ona sanatsal bir görünüm kazandıran pek çok Vsco efektinden benim favorilerim A ve H serisi diyebilirim. Instagram hesabımda gördüğünüz pek çok resmimde ise genellikle A5 ve HB1 efektini kullanıyorum. Üzerine biraz kontrast ve doygunluk eklemeyi de tabi ki unutmuyorum :)

Vscocam is one of my favourite program because it has so many good filters makes your photos more beautiful and colorful. There are so many filters and I own every single one but my favourite effects are A5 and HB1. Just check these filters and try them on your photos.unnamed

Camera+

Genellikle gün batımı ve gökyüzü fotoğraflarında kullandığım Camera+ programı tonlamayı doygunluk eklerek güçlendirmek için harika bir seçenek. Gün batımı karelerinizi ‘Color’ kısmından ‘Vibrant’ seçeneği ile eşsiz bir manzaraya çevirebilir veya ‘Purple Haze’ ile bulutlara mor bir görünüm verebilirsiniz. Benim favorim %60 oranıyla Vibrant :)

In my photos especially sunset ones, I use Camera+ because it has some good color effects. I personally love ‘Vibrant and ‘Purple Haze’ effects. You can get some good saturation results with these effects.

unnamed (1)

Reflection

Son olarak fotoğraflarda farklılık yaratmak adına zaman zaman aynı kareyi ters açıyla birleştirmek için Reflection programını kullanıyorum. Bu program ile ayna efekti yaratarak Instagram için ilginç yatay görseller elde edebilirsiniz.

unnamed

You may also like these

Leave a Comment