Home #PerfectWeekendProject Perfect Weekend With Ramada Plaza Jumeirah Beach

Perfect Weekend With Ramada Plaza Jumeirah Beach

written by KubilaySakarya March 25, 2015
IMG_2850

IMG_2606

Hello everyone! If you’re following me from my social media accounts, especially Instagram (@kubilaysakarya) you already saw our latest Dubai Journey in Ramada Plaza Jumeirah Beach. Last week we visit Ramada Plaza  Jumeirah Beach with Fulya & Tuna for another dreamy #perfectweekendproject.  It  was an amazing 3 days and we discovered so many new places. We visit shopping malls, Dubai Mall, the biggest shopping mall on earth actually and we looked the world from at the top of Burj Khalifa, the tallest building and man made structure on earth. Our hotels location is near to the Jumeirah beach so we walked through the Jumeirah beach and we tried so many famous coffee like Raal Madrid Coffee and Cheesecake Factory. Also ıf you have a time you should absolutely visit Souq Medinat for a lovely dinner. Souq Madinat is a replicated city of real Medina in Saudi Arabia. It’s located on 600.000 m2. and it looks like faboulus with Burj Al-Arab view in mid-night. I want to tell so many things about the beautiful Dubai and our hotel. Bur first here are the first pics from our journey. Thank you Ramada Plaza JBR for your amazing hospitality, comfort and your #perfect team. See you soon! xox

Herkese merhaba! Geçtiğimiz hafta #perfectweekendproject kapsamında ben, Fulya ve Tuna soluğu Ramada Plaza Jumeirah Beach‘te aldık. Dubai her zaman heyecanla görmek istediğim ve keşfetmeyi sabırsızlıkla beklediğim egzotik bir yerdi. Uçaktan iner inmez etrafımı saran gökdelenler arasında başım biraz dönse de Ramada’ya vardığımızda otel odasının rahatlığı tüm yorgunluğumu ve baş dönmemi bir anda unutturdu.IMG_2720

33. kattaki otel odamız muhteşem komforu ve adımıza düşünülen ince sürprizler ile bizim için bir ev kadar sıcak ve rahattı. Ramada Jumeirah Beach, Dubai’nin en güzel sahiline bakan manzaralı konumu ve güler yüzlü ekibi ile muhteşem bir seçimdi diyebilirim. Peki orada 3 gün boyunca neler mi yaptık?

Processed with VSCOcam with a5 presetProcessed with VSCOcam with kk1 presetIMG_3671Day1

Jumeirah Beach’te ufak bir çekimin ardından soluğu Dubai Mall’da aldık. Dünyanın en büyük alışveriş merkezi olan Dubai Mall gerçekten gezmekle bitmiyor.Gezerken bahçede yarım saatte bir gerçekleşen Dubai Fountain su gösterilerini de kesinlikle izlemelisiniz. Alışveriş ve su gösterilerinin ardından ise soluğu dünyanın en yüksek kulesi olan Burj Khalifa’nın en tepesine çıktık. Bu gezi kuleye çıkmaktan öte Burj Khalifa’nın hikayesini dinleyerek görseller ve sunumlar eşliğinde yapılan bir gezi niteliğinde. Ben gerçekten çok keyif aldım ve kulenin akşam manzarası eşliğinde tek kelimeyle büyülendim. IMG_3672IMG_2868Processed with VSCOcam with f2 presetProcessed with VSCOcam with c1 presetDay 2 
İkinci günümüz tek kelimeyle bir tatil tadındaydı! Jumeirah Beach’in eşsiz kumlarına uzanıp kendinizi Maldivler’de hissetmeniz çok kolay. Gün boyu dünyaca ünlü kafelerin eşlik ettiği sahil boyunca denize girdik, yürüyüş yaptık ve bolca yemek yedik. Real Madrid Caffee ve Cheesecake Factory tek kelimeyle benim favorilerimdi diyebilirim. Sahilde geçen keyifli bir günün ardından akşam Emirates Mall’da ufak bir alışverişe daha çıktık. Emirates Mall Dubai Mall kadar büyük olmasada gezmesi daha keyifli bir Avm diyebilirim. Üstelik çölün ortasında kayak yapmak nasıl bir duygu merak ediyorsanız Emirates Mall’daki kapalı kayak pistini görmenizde ve denemenizde fayda var. Dubai’liler Snowboard’u sizden iyi biliyor olursa sakın şaşırmayın! :)

IMG_2850

 -Mutlaka Görün! 
-Medine şehrinin birebir kopyası olan 600.000 metrekare üzerine kurulmuş Souq Medinat şehrinde çarşıyı gezmeyi ve otelin İtalyan restoranında güzel bir akşam yemeği yemeyi unutmayın. Ardından bar bölümüne çıkarak Burj El Arab manzarası eşliğinde içkilerinizi içebilirsiniz.
IMG_2920IMG_3673

Day 3

Üçüncü günümüzde sabah Jumeirah Beach’te denizin tadını son kez çıkardıktan sonra otelimizden özel araçlarla alınarak çöl safarisinin yolunu tuttuk. Büyük jiplerle yaklaşık bir saat süren safarinin ardından çadırlar ve sedirlerin kurulu olduğu bir alanda geleneksel arap müzikleri, yemekler ve dansöz eşliğinde keyifli bir akşam geçirdik. Otele döndükten sonra ise Ramada’nın en üst katında bulunan SAMA restoranın özel lezzetlerini deneme şansı yakaladık.

"VFMLID=58845118"
İşte üç günlük hızlı ve tadına doyamadığımız Dubai yolculuğumuz böyle geçti. Bu harika deneyim ve #perfectweekendproject için Ramada Jumeirah Beach ailesine kocaman teşekkürler! onları takipte kalmayı unutayın! :)

You may also like these

Leave a Comment