Home Collaboration McDonald’s’ın Sırrı Kalitesinde!

McDonald’s’ın Sırrı Kalitesinde!

written by KubilaySakarya October 19, 2015
12094843_938393962882216_3405022705138574424_o

IMG_8630”Herkese merhaba!

Pek çoğunuzun sosyal medyadan takip ettiği üzere geçtiğimiz hafta McDonalds’ın ürünlerinin doğal ve kaliteli malzemelerden üretildiğini vurgulamak ve tüketicileri bilgilendirmek amacıyla ben ve blogger arkadaşlarım McDonalds Türkiye ekibi ile birlikte ”McDonalds’ın Sırı Kalitesinde” kampanyası kapsamında soluğu Kapadokya’da aldık.
McDonald’s Türkiye Genel Müdürü Dilek Dölek ev sahipliğinde önce Kapadokya’yı keşfettik ve keyifli bir tur yaptık. Çömlek yapımından şarap tadımına oldukça yoğun ama bir o kadar keyifli ilk günün ardından ise soluğu McDonalds’ın patateslerinin tarladan tepsiye olan serüvenini incelemek üzere Doğa Tohumculuk tesislerinde bulduk.
Ben el değmeden tohumlanan ve en steril ortamlarda yetiştirilerek önümüze kadar hazırlanan patateslerin sırrını ne kadar anlatsam az, o yüzden bakın Dilek Dölek yıllardır aynı standartlarda hazırlanan McDonald’s patatesinin sırrını nasıl açıklıyor: “Dünyadaki beş bine yakın patates çeşidi içinden nem içeriği ve rengi sadece McDonald’s’a uygun nitelikte iki – üç çeşit patatesi kullanıyoruz. Bu patatesleri ülkemizin en verimli topraklarında yetiştiren çiftçilerimizden alıyoruz. Tamamen doğal üretim aşamalarından sonra restoranlarımızda özel tasarlanmış fritözlerde, bitkisel yağ kullanarak ve en az yağ çekecek şekilde kızartıyoruz. Yani sırrımız tarladan tepsiye işimize verdiğimiz önem ve gösterdiğimiz özenden ibaret.” Dilek Dölek, ayrıca “Kullandığımız tüm ürünlerin tedarikçisini, menşeini, servis ettiğimiz tüm lezzetlerin besin değerlerini sektörümüzde ilk kez QR kodlarına kadar açıklıkla paylaşan, yaklaşık 10 yıldır Açık Mutfak temasıyla restoranlarını arzu eden tüm misafirlerine açan bir markayız.” diyerek McDonald’s’ın sektördeki benzersiz şeffaf uygulamalarına da dikkat çekerek bizi detaylı şekilde bilgilendirdi.Kapadokya’da iki günümüz Mc Donald’s hakkında bilmediğimiz veya gözümüzden kaçan pek çok detayı öğrenmek ile geçti. Artık menüleri, hamburgerleri ve özellikle Doğa Tohumculuk’tan gelip bize servis edilen eşsiz patatesleri gönül rahatlığı ile yiyeceğim!Bu keyifli gezi için başta Mcdonald’s Türkiye Genel Müdürü Dilek Dölek ve tüm ekibe, blogger arkadaşlarıma ve Boom Ad ekibine sonsuz teşekkürler! Herşey çok gerçekten çok keyifliydi :)
IMG_8294-2IMG_8306-2

You may also like these

Leave a Comment