Home #PerfectWeekendProject Museum Hotel Cappadocia

Museum Hotel Cappadocia

written by KubilaySakarya March 20, 2016
Processed with VSCOcam with hb1 preset

Herkese merhaba! Geçtiğimiz haftalarda ‘Perfect Weekend‘ projemiz kapsamında ziyaret ettiğimiz Museum Hotel Kapadokya ile ilgili detayları sonunda sizlerle paylaşma şansı buluyorum. Eğer hala gidip görmediyseniz Kapadokya seyahat listenizde mutlaka gitmeniz gereken yerlerin başında gelmeli. Dünyada eşi benzeri görülmemiş bir oluşuma ev sahipliği yapan yörede peri bacalarının büyülü atmosferi gün doğumunda gökyüzüne yükselen yüzlerce balon ile birleşince ortaya eşsiz bir manzara çıkıyor. Hal böyle olunca insan bu kadar özel bir yere gelirken yine böylesine özel bir yerde konaklamak istiyor. Birbirinden farklı oda konseptleriyle tarihi dokuları korunarak inşa edilen Museum Hotel bugüne kadar bölgede ziyaret ettiğim oteller içerisinde bana kalırsa bir numaraya oynardı. Otelin sahibi Ömer beyin kişisel sanat eseri koleksiyonundan sergilenen parçalarla gerçek bir müzeyi andıran otelde odalardan, hizmet kalitesine, restorandan, bardaki kokteyllere kadar herşey o kadar lezzetli ve o kadar güzeldi ki zaman nasıl akıp geçti hiç anlamadık. Hepimiz farklı odalarda konakladık ancak ben en çok kendi kaldığım ‘ Kubbeli Suite‘ i sevdim.  ( Diğer odalara buradan göz atabilirsiniz!) Boutique Style Travel’ın özel rehberiyle dolaştığımız yerler pek yakında Youtube kanalımda olacak. Ancak dilerseniz öncesinde hep beraber Museum Otel‘de neler yaptığımıza bakalım! :)

Hello everyone!

Here we are for another #perfectweekendproject in Cappadocia  that we visited last weekend 4 a short trip with our friends. In the middle of Cappadocia’s magical atmosphere you couldn’t find any better place to stay! There is no other word that better describes Museum Hotel, it’s just ‘Unique’. The hotel features 30 rooms & suites—each of them exceptional in their own inimitable way. No room can be alike, with each bringing its own special ambiance, contributing to Museum Hotel’s evident character and charm. It’s like a real Museum!  Also Museum Hotel is the only hotel in Turkey invited into the family of luxury hotels and special dining establishments that comprise Relais & Châteaux.

Here is our ‘5 Things To Do’ list in Museum Hotel!

-While you’re staying at the hotel, you should visit other available rooms 4 new experiences. Don’t forget ‘No room can be alike’!

-Catch the sunset with a hundreds of hot air balloons in the earlier morning.

-In the gardens take some pictures with special white dove pigeons and peacocks.

-Try to special hot wine, you can’t find this delicious hand made wine anywhere in the world!

-Enjoy your time in a comfortable rooms with some Turkish delights!Sunrise-hot-air-balloon-cappadocia-turkey-museum-hotel-18IMG_3538IMG_3535IMG_3536IMG_3532museum_hotel_cappadocia_06IMG_3534FullSizeRender-2Processed with VSCOcam with hb2 preset Processed with VSCOcam with hb1 preset

Processed with VSCOcam with hb1 preset

You may also like these

Leave a Comment