Home Czech Republic Prague Travel Diary / Prag Gezi Rehberi

Prague Travel Diary / Prag Gezi Rehberi

written by KubilaySakarya August 30, 2016
Processed with VSCO with a6 preset

Hello everyone! Finally I’m sharing a post with lots of photographs. Few weeks ago me and Gamze, we visit Prague with Aria Hotel for a new #PerfectWeekend project. In our short trip (3 Days) we visit lots of places. In the hearth of the Europe we really love this historical, magical city and we walked almost everywhere. If you spend your one day in castle district and other days in old town you can visit almost every place.

First of all, I really recommend you should visit ‘Klementinum‘ astronomical watch and Baroque library which is decorated as a Baroque style and its really amazing. Also In the old town you should see and watch ”Astronomical Clock”. While you’re walking around try ‘Tredelnik” traditional Czech Ice Cream. Also you should eat dinner in CODA restaurant which has amazing panoramic city view from the terrace of Aria Prague Hotel. In your walking trip to Letna mountain you can try ”Hanavsky Pavilon” for another dinner night. In our last morning we spent our time in Cafe Savoy, the best coffee and dessert shop in the town. Don’t forget to add these places to your check list. I hope you like it guys! See you in another trip! K.

———-

Uzun zamandır sizlerle böyle bol fotoğraflı bir post paylaşmamıştım! Ancak geçtiğimiz ay Aria Prague ile gerçekeleştirdiğimiz  ‘Perfect Weekend‘ projesi kapsamında Prague’taydık. Prag Avrupa’nın tam kalbinde, dokusuyla hiç bozulmamış büyüleyici bir şehir. Şehrin tamamını yürüyerek keşfetmek ise büyük bir kolaylık sağlıyor. İşte Prague’tan gezi notlarımız :)

Nerede kalmalı? – Biz Prague seyahatimizde şehrin hemen merkezinde Charles Köprüsüne 5 dk’lık yürüme mesafesinde olan Aria Hotel Prague’da konakladık. Muhteşem odaları ve barok bahçesiyle bu otelde kendinizi bir masalın içerisinde hissetmeniz mümkün.

Şehri Keşfetmek- Şehri iki parçaya ayıracak olursanız nehrin bir tarafındaki kraliyet sarayı ve çevresine bir gününüzü ayırabilir ve sonraki günlerinizi köprünün diğer tarafındaki eski şehri (old town) keşfederek geçirebilirsiniz. Biz Charles köprüsünden başlayarak eski şehir bölgesini daha çok sevdiğimiz için vaktimizin çoğunu bu alanda geçirdik ve bol bol da fotoğraf çektik. Ziyaret etmeniz gereken yerlerden bizce en önemlisi şehrin en önemli kütüphanelerinden birinin içerisinde yer alan astronomik saat ‘Klementinum‘. Bu gezi kapsamında yine Avrupa’nın en eski barok kütüphanelerinden bir tanesini de ziyaret etme fırsatı buluyorsunuz. Bunun yanı sıra ‘Astronomik Saat‘ de şehirde görmeniz gereken bir diğer durak. Saat başlarına gelirseniz saatin içerisinden çıkacak süprize de hazırlıklı olun. Eğer saatin önünde fotoğraf çekilmek istiyorsanız bizim gibi sabah erkenden yollara dökülmenizde fayda var. Bunun yanı sıra şehirde dolaşırken sıcaklardan bulanırsanız ‘Tredelnik‘ ismiyle geleneksel Prag dondurması yemeyi ihmal etmeyin. Bunun yanı sıra şehrin manzarasını tadını çıkarmak için Aria Prague’ın terasında bulunan CODA Restorana MUTLAKA uğrayın ve şık bir akşam yemeği yiyerek kokteyllerin tadına bakın. Ayrıca geziniz sırasında şehre panoramik bir bakış atmak için Letna tepesine tırmanmayı ve burada bulunan Hanavsky Pavilon‘da gün batımında akşam yemeği yemeyi ihmal etmeyin! Son olarak hediyelik eşya arayanlar hemen her sokakta bulunan butiklerden geleneksel bir Prag bebeği alabilirler. Biz şehirdeki son sabahımızda dünyanın en ünlü kafelerinden Cafe Savoy‘da kahve ve tatlı keyfi yaptık. İçtiğim en lezzetli kahve ve yediğim en güzel tatlıları burada tattım desem abartmış olmam. Prag listenize mutlaka ekleyin!

Bir sonraki gezide görüşmek üzere, ben ve Gamze’den kocaman öpücükler! :)

Kubilay SakaryaAria Hotel Prague RoomAria PragueAria Prague Top ViewAria Hotel Prague Garden Green ViewAria Prague CODA cocktails

Processed with VSCOcam with a4 preset

Processed with VSCOcam with a4 preset

CODA restaurant dinner tableAria Hotel Prague

Processed with VSCOcam with a4 preset

Processed with VSCOcam with a4 preset

Processed with VSCOcam with hb2 preset

Processed with VSCOcam with hb2 preset

Kubilay Sakarya in Aria Prague
PRague view from Aria PraguePostcard from Prague StreetsPrague City View WindowPrague Traditional Gift IdeasPrague Traditional Czech DollsTredelnik PRaguePrague TredelnikPrag Geleneksel DondurmasıPrag Şehir ManzarasıLetna Moountain PraguePrague Letna Tepesi Prag manzarasıPrague Letna DinnerPrague DoorFranz Kafka Museum Prague

Processed with VSCOcam with a5 preset

Processed with VSCOcam with a5 preset

Prague City ViewPrag Gece Manzarası

Processed with VSCOcam with a5 preset

Processed with VSCOcam with a5 preset

Cafe Savoy PragueCafe Savoy Desserts

Leave a Comment