Home Outfit Hello Spring! Hello Pyjama Pants!

Hello Spring! Hello Pyjama Pants!

written by KubilaySakarya April 10, 2017
Kubilay-Sakarya-Coffee-

Kubilay Sakarya CoffeeEven though the weather is not fully warmed yet, summer is coming! While it is happening I wanted to share a stylish combination with some spring trends. Especially when we start to wear with the warmth of the pajamas, the pajama pants are combined with sports shoes to create a comfortable and cool image. We hope you will enjoy this comfortable and stylish outfit. Especially I am really fascinated by the pair of jackets & pants :) Let’s have a great week in the stream and love will stay!  :)

Henüz havalar tam anlamıyla ısınmamış olsa da yaz tüm hızıyla yaklaşıyor. Yeniden renkleneceğimiz, kış boyunca ektiklerimizi filizlendirip yeşerteceğimiz muhteşem bir dönem başlıyor. Mezuniyetime birkaç ay kala blogla ilgili yepyeni fikirler ve ilhamlar içindeyken sizlerle baharı karşılayacak şık bir kombin paylaşmak istedim. Özellikle de baharda ısınan havalarla giymeye başlayacağımız pijama pantolonlar altına spor ayakkabılarla kombinlenince hem rahat hem de cool bir görüntü oluşturuyor. 6.yıl çekimlerimizi yaparken Burcu ile fotoğrafladığımız bu rahat ve şık kombini umarım siz de beğenirsiniz. Özellikle ceket & pantolon ikilisine ben gerçekten bayıldım :) Akışta ve sevgide kalacağınız, muhteşem bir hafta olsun! Çok sevgiler :)

Jacket & Pant: Emperio Armani / Sunglasses: Retro Eyewear / Shoes: İnci / Watch: Diesel

Kubilay Sakarya Emperio ArmaniKubilay Sakarya Soho House İstanbulKubilay Sakarya Armani OutfitDiesel SaatKubilay Sakarya Retro SunglassesEmperio Armani Outfit

You may also like these

Leave a Comment