Home Outfit My Wardrobe Details

My Wardrobe Details

written by KubilaySakarya April 8, 2015
IMG_9883

IMG_9883Herkese merhaba! Mart ayında Cosmopolitan ve MAG dergilerine çok keyifli konularla konuk olduğumu daha önce söylemiş ve paylaşmıştım. Mart’ta Cosmopolitan dergisinde yer alan keyifli röportajım için fotoğrafçı Coşkun Turgut ile yaptığımız çekim sırasında yakaladığımız birkaç detay karesini bugün sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu vesileyle yaz mevsimi yaklaşırken kendi gardrobumda dikkat ettiğim bazı ipuçlarını da sizlerle paylaşıyor olacağım.

1) Öncelikle dolabımda ceketleri ayrı, gömlekleri ayrı, tişörtleri ve aksesuarları ayrı şekilde gruplandırmayı ve bunları birbirinden ayrı şekilde dizmeye özen gösteriyorum. Bu şekilde ne giyeceğimi seçerken aklmda kombinleri kurmam daha kolay bir hal alıyor.

2)vKıyafetleri renk gruplarına göre zaman zaman ayırsam da bu şekilde toplu bir dolap tutmak oldukça zor olduğundan renk dizilimi zamanla bozuluyor. Ancak yinede dolabı toplarken açık ve koyu renkleri farklı şekilde dizmeye özen gösteriyorum.

3)Aksesuarlar dolabımın en vazgeçilmez öğeleri diyebilirim. Bu yüzden dolabımda büyük bir çekmece çeşitli kutular içinde saatlerim, bilekliklerim ve kulaklıklarıma ayrılmış durumda. Bir büyük çekmece ise renk renk biriktirmekten hiç sıkılmadığım atkılarıma ait.

4) Dolabımda freş dokunuşları çok seviyorum. Taze çiçek dayandırmak zor olsa da güzel bir çiçek, magazin dergilerini üst üste koyarak oluşturabileceğiniz dergiden bir sehpa detayı kullanmak odanıza veya gardrobunuza saygın ve elit bir kimlik kazandıracaktır.

5) Ayakkabılarımı odamda saklamayı çok istesem de anem izin vermediği için şuanda plastik kutularda muhafaza ediyorum. Ağız kısımı  plastik kilit şeklindeki bu kutulara Ikea’dan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

5) Güneş gözlüklerini muhafaza etmek gerçekten çok zor. Her sezon birçok gözlüğümü kırıp, çizsem de bu yıl gözlüklerimi kılıfları içerisinde dizili bir biçimde dolabıma saklıyorum. Bu şekilde seçmek istediğim zaman seçmek kolay oluyor ve gözlüklerimi kaybetmiyorum.

6) Son olarak siz de sıfırdan bir dolap yaratma şansınız olmasa bile olan dolabınızı aha mutlu ve etkili kullanmak istiyorsanız benim söylediğim ufak ipuçlarıyla kendinizi daha iyi hissedebilir ve kıyafetleri daha iyi taşıyabilirsiniz. Sevgiyle kalın! xox

IMG_0002-3_MG_2758Processed with VSCOcam with a5 presetIMG_9884IMG_0003-2IMG_7655

You may also like these

Leave a Comment